
Thomas P. is schuldig aan dood door schuld omdat hij zijn vriendin achterliet om hulp te zoeken, waarna ze overlijdt. Dat de heeft de rechter op 19 februari 2026 bepaald. De rechter oordeelde dat Thomas P. fouten heeft gemaakt en te laat hulp inschakelde.
Wat ging er mis
Het ongeluk gebeurde op de Grossglockner. Thomas P. en zijn vriendin begonnen later dan normaal aan de klim. Tijdens de bergbeklimming hadden zij weinig eten bij zich. Ze namen alleen drinken en gummibeertjes mee. Volgens de Oostenrijkse krant Kronen Zeitung droeg de vriendin stijgijzers die niet geschikt waren voor deze zware beklimming. Thomas P. was de meest ervaren klimmer en had de tocht voorbereid. Daarom vindt de rechter dat hij verantwoordelijk is voor de fouten die gemaakt werden en waarom het verkeerd afliep.
Hulp kwam te laat
Rond 21.00 uur kon de vriendin niet meer verder door de kou en uitputting. Thomas P. liet haar achter om hulp te halen. Volgens hem was het haar eigen keuze geweest. Toch belde hij de hulpdiensten pas na middernacht. Hij vroeg tijdens de zitting: “Waarom heb je de hulpdiensten niet gebeld toen ze niet meer verder kon?” Volgens Thomas P. was hij tijdens de afdaling “in een trance” en dacht hij niet helder na waardoor hij later middernacht pas belde.
Straf
Hij krijgt een voorwaardelijke celstraf van vijf maanden. Dat betekent dat hij niet naar de gevangenis hoeft, tenzij hij opnieuw de fout in gaat. Ook moet hij een boete van ruim 9000 euro betalen. De rechtszaak duurde dertien uur. Volgens de Rechter was Thomas P. nalatig, maar niet in de zwaarste vorm. Hij had maximaal drie jaar gevangenisstraf kunnen krijgen. Binnen drie dagen beslist zijn advocaat of hij in hoger beroep gaat.