Fatbikes zijn niet meer welkom in het vondelpark

DoorLorraine Bonevacia

11 mei 2026

Het Vondelpark neemt officieel afscheid van de fatbikes. Vanaf vandaag 11 mei is het verboden om door het park te rijden met de fatbike. De fatbikers komen er tot 25 mei nog mee weg met een waarschuwing, daarna zullen de fietsers een boete van 125 euro moeten betalen.

De gemeente Amsterdam heeft maatregelen genomen door bij alle ingangen fiets choaches te plaatsen, dit zijn mensen die hulp verlenen en voor vandaag ook alle fatbikers een waarschuwing geven, in een intervieuw met het redactie team van mediacollege amsterdam lichten ze toe hoe ze te werk gaag: “we meten de banden, alles onder de 7 centimeter mogen we doorlaten rijden.”

Overlast

De fatbikes zorgen al maanden voor overlast vooral in plekken waar mensen rust opzoeken zoals in het vondelpark. De onrust komt vooral door opgevoerde fatbikes die onveilige situaties creeen. Fatbikes creeeren deze onveilige situaties omdat sommige wel tot 55 khm/U zijn opgevoerd, terwijl de fatbikes hier niet voor gemaakt zijn en de bestuurders vaak geen rijbewijs hebben.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *