De 23-jarige Mohamed Ihattaren heeft een documentaire. Waar hij zich open stelt voor de hele wereld en zijn emotionele en kwetsbare kant laat zien over de vele besproken speler. De speler die een jaar uit de roulatie is geweest die nu zijn verhaal vertelt.
Het toptalent van Nederland begon bij de amateurclub SV Houten. De club waar hij 1 jaar heeft gespeeld en toen zag PSV snel dat Mo niet zomaar een speler was. Zijn droom was in de voeten treden van Ibrahim Affelay een Marokkaanse voetballer die uit Utrecht komt en toentertijd voor PSV speelde dus de keuze was snel gemaakt .Daarom verkaste hij van zijn amateurclub naar het grote PSV sinds 2010 zit Mo bij PSV en maakt hij zijn debuut op 16-jarige leeftijd.
Een flinke tegenslag
Veel mensen langs de zijlijn zagen dat Mo echt een topspeler was, ook zijn broer Yassir zegt in de documentaire :” als gezin werden wij door het voetbal hechter.” Maar binnen een jaar voetballen bij PSV in het eerste werd het eigenlijk heel erg moeilijk, want zijn vader werd ziek en dat werd lang voor hem gehouden want hij moest focussen op het voetbal. Op een gegeven moment konden ze het niet meer voor hun houden en vertelden ze het tegen Mo. Mo speelde die dag tegen VVV Venlo en hij hoor die ochtend dat zijn vader was overleden dat was een grote klap voor Mo.
Een zware periode
Uiteindelijk gaat hij weg bij PSV naar Juventus en word hij gelijk verhuurd naar Sampdoria dat was voor Mo niet de juiste stap, want hij speelde heel weinig tot niet. Daarna heeft hij het nog even in Nederland geprobeerd bij Ajax maar dat werd hem ook niet. Toen kwam letterlijk de zwaarste periode voor Mo zijn contract werd ontbonden en had dus geen club, dus hij werd alleen maar dikker en dikker. Mo werd rond de 115 kilo en dat voor een profvoetballer.
Wat is het verband?
Er werd een team ingeschakeld voor Mo om hem te helpen om weer in shape te komen. Zijn mental coach Bram Bakker vertelt in de documentaire:” Hij werd aangesproken op zijn gewicht maar wat is het verband daar tussen want ze broers hielden hem weg bij zijn vader die ziek was dus hij wou dus hij dacht dan moet ik flink zijn en door en doen alsof het niet gebeurd is en dat lukte niet want het was te groot het had te veel impact.”
Mijn mening
Ik heb de hele documentaire gekeken en ik vind het een mooie, emotionele, maar toch ook leuke documentaire. Een super mooi beeld vond ik het beeld van Mo bij het graf van zijn vader stond en hij vertelde dat hij altijd voor zijn moeder zou zorgen en dat hij van hem houdt. Wel hadden ze bij sommige onderwerpen iets meer de diepte in mogen gaan. Zo wordt er bijvoorbeeld niet verteld dat hij met de verkeerde mensen omging en bij welke misdrijven hij betrokken was. Verder vind ik het een inspirerende documentaire die zeker de moeite waard is om te bekijken.