Na 8 maanden verbouwing van het wetenschapmuseum Nemo in Amsterdam, was het gisteren eindelijk zover. Het museum heeft een nieuw dakterras en gisteren vond de heropening plaats op het vernieuwde terras.
Burgemeester Femke Halsema en kinderlocoburgemeester Yuna kwamen naar Nemo voor de opening.
Wetenschapsjournalist Govert Schilling kwam de openingsceremonie inleiden met een mooie toespraak over de sterren in de hemel en de kosmos, over de toekomst van Amsterdam en de visie over hoe alles er over 750 jaar uit ziet.
Toekomst Nemo
Hierna kwam Burgemeester Femke Halsema het podium op samen met kinderlocoburgemeester Yuna. Zij hielden een toespraak over de opening van Nemo. Geke Roelink, directuur van Nemo, vertelde nog over het toekomstbeeld voor Nemo, ook bedankte ze alle mensen die de verbouwing mogelijk hebben gemaakt.
Hierna kwam het koor mooie Amsterdamse nummer zingen en konden de gasten gezellig met elkaar babbelen en bijpraten, ook werden er verschillende lekkere hapjes rondgebracht en konden de mensen alvast voor het eerst echt genieten van het dakterras en waarvoor het bedoeld is.
Ga eens naar het nieuwe dak
Rond 19 uur begonnen de mensen langzamerhand weer naar huis te gaan en kwam er een eind aan het feest. Al met al een geslaagde dag voor iedereen van Nemo en de gasten die er bij mochten zijn, het terras is vanaf vandaag voor iedereen gratis te betreden wat voorheen nog niet zo was. Dus heb jij zin om van de zomer een lekker drankje te doen? Dan raden wij jou zeker aan om een kijkje te nemen bij Nemo.