Afgelopen weekend strooide Avrotros-Musical met musical-nominaties. De droom van elke (bekende) musical-acteur. De Musical Awards Gala is een belangrijke, kleurrijke uitzending die ieder jaar op tv te zien is. Alle musicalfans zitten dan aan de buis gekluisterd.
Een nominatie voor een musical-award is voor iedere acteur al een droom die uitkomt is te lezen op MusicalSites.nl. De jaarlijkse tv-show gepresenteerd dit jaar door: Frits Sissing en Marlijn van Weerdenburg. Het is ieder jaar weer een gouden uurtje voor de echte musicalfan. Hierin worden de prijzen uitgereikt, inspirerende speeches gehouden en het musical- en theatervak omarmd. Een must-see voor als je een musical- en theaterliefhebber bent. Het is te zien op 20 mei 20:00 bij de Avrotros.
Eigen werk
Het Mediacollege heeft ook een acteursopleiding: filmacteur. Hier leren studenten de echte skills en de fijne kneepjes van het vak, neem (fysiek) acteren tot stemgebruik, en het werk achter de camera. Als afronding van een keuzedeel hebben zij samen een voorstelling gemaakt. De voorstelling heet ‘Get out of my Hair!’ gespeeld door 3e-jaars studenten Filmacteur. Wat gaat over: verzet en het ontdekken van je eigen identiteit en je eigen leven willen leiden in een steeds meer polariserende maatschappij. Er zal ook in gezongen worden. Deze productie is zelfs mede mogelijk gemaakt door Podium- en Evenemententechniek. Deze voorstelling is morgen en overmorgen om 15:00 en 20:00 te zien. “Kom zeker kijken!”, aldus Willemijn van de Ree, slb-er van de 3e-jaars Filmacteur.
“Theater is essentieel voor ieders ontwikkeling, het is ontzettend leerzaam om maatschappelijke thematieken op een originele, stralende manier tot je door te laten dringen. Ook moeten voornamelijk kinderen ervaren hoe het is om een baan in de culturele sector te hebben en moeten ze weten dat ze die dromen ook kunnen najagen”, aldus Megan, een enthousiaste 20-jarige en 2e-jaars Filmacteur. Ook Jack, 2e-jaars Filmacteur (18) zegt: “zelf zou ik ook wel ooit in een musical willen spelen maar het hoeft van mij niet zo groots. Ook lijkt het mij zeer interessant om bijvoorbeeld in een maatschappelijk gerelateerde musical zoals in Stoornis of my Life te staan. Hoe intiemer en hoe dichter je op het publiek staat, hoe leuker het juist kan gaan worden. Theater moet niet als een full-time job voelen maar echt als cultureel plezier.”