Op het basisonderwijs en middelbare onderwijs is het tijd voor verandering, zegt de Onderwijsraad. In het nieuwe rapport van de Onderwijsraad wordt beschreven hoe toetsen minder impact moet hebben op de schoolcarrière.
In het rapport worden veel onderwerpen aangekaart. Zoals de functie van toetsen, de Onderwijsraad meldt: “Toetsen die bedoeld zijn om het onderwijsleerproces te
ondersteunen, worden ook gebruikt om te selecteren of om de kwaliteit van
scholen of het onderwijsstelsel als geheel te evalueren”. Volgens het rapport is het beter om alle toetsen landelijk hetzelfde te maken, of juist om alle scholen het recht te geven om de toetsen aan te passen aan de lessen die ze geven.
De vele aantal toetsen zorgt voor veel opgelegde druk bij de studenten en docenten. Ook is er veel ongelijkheid op het lager onderwijs, zo scoren sommige kinderen even hoog op hun toets maar eindigen met een ander eindadvies.
Hier op het Mediacollege
Van deze verandering zullen de studenten op het Mediacollege niks merken. Dit komt omdat dit rapport van de Onderwijsraad alleen maar geldt voor het lager onderwijs en middelbare onderwijs. Volgens Onderwijsdeskundige Denise Bras van het Mediacollege gelden hier maar een paar eisen om je diploma te halen. Denk hierbij aan onder andere: Basisvaardigheid examen (Nederlands, Engels en wiskunde), stage, keuzendelen en de proef van bekwaamheid.
De meeste voorstellen waar de Onderwijsraad mee komt vallen goed in de smaak bij de studenten op het Mediacollege. Ook al hebben de studenten hier niet heel veel aan de veranderingen, hebben de studenten alsnog een mening over de examens. Over het huidige examen zegt Student Tess: “Te ouderwets, ik vind het systeem best wel vervelend”. Over de groep 8 meldt Student Charlie: “Het is een moment opnamen, het gaat vaak fout en dan krijgen mensen het verkeerde advies”.
https://www.youtube.com/watch?v=DVKZmkY2jeU