Overal in de stad zijn er werkzaamheden aan wegen, bruggen, tramrails en leidingen. Alles ligt overhoop en de Amsterdammers zijn er niet blij mee. Dit komt doordat de stad oud is en veel onderhoud nodig heeft.
Daarom wordt er veel open gebroken onder de grond liggen bijvoorbeeld kabels en leidingen voor water, elektriciteit en internet die regelmatig vervangen moeten worden. Ook wordt de stad steeds drukker. Er komen meer inwoners, toeristen en verkeer, waardoor volgens Rijkswaterstaat de infrastructuur slijt. Daarom is het een hoop gezeik om de stad heen te fietsen. De gemeente zegt dit zo goed mogelijk te plannen, maar toch zijn veel inwoners boos.
de plekken waar nu in Amsterdam aan worden gewerkt zijn Adelaarsweg Midden en Zuid, Arenatunnel, Beatrixpark, Czaar Peterstaat, Dam. Dit zijn maar 5 van de 33 werkzaamheden in Amsterdam.
Jongeren hebben vooral veel last hiervan, want die fietsen de hele stad door voor school en leuke dingen doen. Ise Mediacollege-student ervaart veel overlast, bijvoorbeeld op de Overtoom: “Ze maken niet één fietspad open, maar alle twee de fietspaden. Waardoor mensen gaan spookrijden en kriskras door elkaar heen gaan. Het lijkt wel een mountainbike-parcours.” Het is op sommige plekken zelfs zo erg dat een vriendin van Ise 15 minuten extra moet fietsen door werkzaamheden. Wat de mensen in Amsterdam ook dwarszit, is dat voor hun gevoel de werkzaamheden niet goed worden aangegeven: “Ik weet er niks van tot dat ik er sta.”
Aan de andere kant zijn deze werkzaamheden wel nodig. Zonder onderhoud zouden wegen onveilig worden en kunnen er storingen ontstaan. Het is dus een nadeel op de korte termijn, maar op de lange termijn zorgt het juist voor een betere en veiligere stad. En dat kan Ise ook wel inzien: “Ik kan er mee leven, maar wel alleen in nood dingen openbreken, niet alles openbreken omdat het dan esthetisch mooier wordt.”
Wat we nog wel kunnen verwachten, zijn verdere herstelprojecten voor bruggen en kademuren, zoals nu op de Snoekjesbrug.
Ook komt er groot onderhoud in de IJ-tunnel tussen 2027–2028. En tussen 2024–2037 wordt er flink gewerkt aan Station Zuid om het nog groter en beter bereikbaar te maken.
Kortom, het blijft nog wel ff een rotzooi, maar we krijgen er ook wat moois voor terug.