De afgelopen tijd zijn er veel spanningen in de wereld. Oorlogen, landovernames, ruzie en meningsverschillen in geloofsovertuigingen. Het lijkt alsof deze spanningen langzaam vormen tot iets groters zoals een derde wereldoorlog.
Rond 2022 kwam er veel ophef in de wereld. Eerst rondom de oorlog tussen Rusland en Oekraïne in 2022. Sindsdien kwamen er weer veel meer conflicten in de wereld. In 2023 gruwelijke genocide tussen Israël en Palestina dat veel internationale aandacht en controversie trok. Recentelijk ligt de aandacht vooral bij Amerika met de huidige president Trump die Groenland heeft proberen over te nemen en de oorlog tussen de VS, Iran en Israël.
Of je je zorgen moet maken
Om je even gerust te stellen, je hoeft je voorlopig weinig tot geen zorgen te maken over of er een derde wereldoorlog komt als alles zo blijft gaan omdat alle conflicten zich ver van ons vandaan bevinden. Wel moeten we altijd klaarstaan voor een onverwacht conflict of incident want dat is nooit te voorspellen “De samenleving moet zich voorbereiden op het onverwachte”, zei de Nederlandse NAVO-admiraal Rob Bauer.
Wij in Nederland gaan mogelijk wel iets merken van de huidige situatie en de gevolgen. We moeten bijvoorbeeld rekening houden met prijsstijgingen van internationaal vervoerde producten zoals olie, gas en levensmiddelen. Hiervoor wordt aangeraden om voortdurend het nieuws in de gaten te houden voor eventuele veranderingen.
Wat je moet doen als er wel een derde wereldoorlog komt
Als het er nou echt op aankomt en de internationale situatie zodanig escaleert dat er een derde wereldoorlog komt wat je het beste zou kunnen doen is precies doen wat de overheid zegt. Als het zou gebeuren zal de derde wereldoorlog er waarschijnlijk heel anders uit zien dan de tweede wereldoorlog. Er zal veel minder met vuurwapens gevochten worden en de oorlog zal vooral digitaal worden gevoerd, ook worden modernere oorlogstactieken ingezet zoals drones en cyberaanvallen.
Maar let op, dit maakt het niet minder gevaarlijk. Digitale aanvallen kunnen veel schade aanrichten vooral op internationale handel en dat zorgt voor een tekort aan levensmiddelen. Zorg er dus altijd voor dat je voldoende houdbaar eten in huis hebt. Ook kunnen cyberaanvallen voor financiële problemen zorgen zoals een tijdelijke stop op de pinpas en transacties. Zorg er daarom dus ook voor dat je altijd voldoende contant geld thuis bewaart.
Zorgen onder studenten
Julian van 18 is een student op het Mediacollege en hij legt dit uit over de derde wereldoorlog: ‘’Als het steeds dichterbij komt word ik wel steeds banger dat het gaat escaleren vooral als er steeds meer landen mee gaan doen. Ik hoop dat er geen oorlog komt en dat alle landen toch nog een manier vinden om met elkaar in vrede alles op te lossen maar als het er toch op aankomt ga ik veel eten en spullen inslaan.’’
Sil is 18 jaar oud, zit op het Mediacollege en hij laat weten hoe hij denkt over een derde wereldoorlog: ”Ik maak me wel zorgen over de derde wereldoorlog maar het is ook al iets wat jaren gaande is en steeds nog niks bij ons is gebeurd. We leven in een tijd waarin vrede heel belangrijk is dus we kunnen er van uit gaan dat het niet gaat gebeuren. Als het toch wel zou gebeuren zou ik er niet veel last van hebben. Ik zelf woon in de binnenstad dus schuilen is voor mij geen probleem, voedsel en levensmiddel-pakketten in huis nemen en hopen dat het niet uit de hand loopt.”
Kort gezegd
Er zijn veel spanningen in de wereld maar op dit moment hoef je je weinig zorgen te maken zolang je maar blijft luisteren naar de overheid, voldoende geld en houdbaar eten in huis bewaart ben jij goed voorbereid als het toch erger gaat worden.