750 jaar Amsterdam: Dat moet gevierd worden

DoorTimo de Best

23 juni 2025

Afgelopen zaterdag was het zover: het Festival op de Ring. Amsterdam bestaat dit jaar 750 jaar. Dat betekent 750 jaar herinneringen aan onze hoofdstad – en dat moet natuurlijk gevierd worden. Op zaterdag 21 juni gebeurde dat groots, met het Festival op de Ring. Er waren talloze activiteiten waar mensen van jong tot oud aan meededen. Ook veel mensen van buiten de ring trokken naar Amsterdam voor dit feest. Het Mediacollege was er natuurlijk ook bij om alles vast te leggen.

Aan dit gigantische feest is keihard en lang gewerkt. Zo veel mensen hebben achter de schermen keihard hun best gedaan om het Festival op de Ring mogelijk te maken. Van planners en technici tot vrijwilligers en artiesten: iedereen droeg zijn steentje bij. En dat was te merken! Ondanks de hitte van afgelopen zaterdag, bleef de sfeer top. Het was puffen in de zon, maar dat hield niemand tegen om er een onvergetelijke dag van te maken.

Het Kennisplein: scholen samen op de ring

Een van de plekken waar het extra bruistte, was het Kennisplein. Hier stonden we als Mediacollege zij aan zij met studenten van de Hogeschool van Amsterdam (HvA), de Universiteit van Amsterdam (UvA), de Vrije Universiteit (VU) en andere scholen. Samen lieten we zien wat onderwijs in Amsterdam te bieden heeft. Van techniek en media tot wetenschap en design – alles kwam samen op één plek.

Studenten gaven demonstraties, workshops en presentaties, maar het was vooral ook een gezellige plek om samen te komen, nieuwe mensen te leren kennen en ideeën uit te wisselen. En het toffe? Alles vond plaats midden op de snelweg. Even geen auto’s, maar mensen, creativiteit en energie.

Wat was er te doen?

Er was van alles: live muziek, kunstinstallaties, sport, dans, foodtrucks, chillplekken en interactieve zones. Overal gebeurde wel iets. Op het Kennisplein kon je bij de verschillende scholen activiteiten doen zoals stellingen over Amsterdam beantwoorden, in een soort ballenbak en natuurlijk kennis opdoen over bijvoorbeeld de opwarming van de aarde. Studenten van het Mediacollege maakten opnames, deden interviews en maakten content die het festivalgevoel perfect vastlegde.

Waarom dit festival?

Het Festival op de Ring is onderdeel van de viering van 750 jaar Amsterdam. De stad wil hiermee laten zien waar we vandaan komen, maar ook: waar we naartoe gaan. En onderwijs speelt daarin natuurlijk een grote rol. Door met alle Amsterdamse scholen samen te werken, werd ook duidelijk hoe belangrijk het is dat we samen bouwen aan de toekomst van de stad – creatief, slim en inclusief.

Het was voor ontzettend veel mensen een dag om niet te vergeten. Ze vertelden dat dit een once in a lifetime mogelijkheid was en dat ze dat natuurlijk niet wilden missen. Over het algemeen vertelden de meeste mensen dat ze met ongelooflijk veel plezier terug kijken op afgelopen zaterdag en dat ze dit voor geen goud hadden willen missen!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *